Legitymacja ISIC - AZS

KU AZS Politechniki Lubelskiej

 531-925-161

Politechnika drugą siłą w województwie!
Lipiec
3
2019

Politechnika drugą siłą w województwie!

Politechnika Lubelska wywalczyła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej uczelni w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego 2018/2019. To już piąty raz w historii i czwarty rok z rzędu! 

Studenci Politechniki Lubelskiej od kilku lat pokazują, że w rywalizacji sportowej na tle woj. lubelskiego są jednymi z najlepszych. W roku akademickim 2018/2019 w 27. konkurencjach Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego kończyli rywalizację na podium! 

Na przełomie maja i czerwca studenci Politechniki Lubelskiej zdobyli kilkanaście medali podczas AMWL. W tenisie zwyciężył Mateusz Piątek, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Kamil Dawid, a Politechnika w końcu wygrała klasyfikację drużynową mężczyzn. Brązowe medale wywalczyły dziewczyny w siatkówkę plażową - Konstancja Ligienza i Katarzyna Bogdańska oraz panowie - Tobiasz Kaniewski i Michał Adamczuk. W klasyfikacji drużynowej dało to dwukrotnie także trzecie miejsce. W koszykówce 3x3 po srebrne medale sięgnęły: Aleksandra Dacka, Barbara Ziemoląg, Natalia Surmacz i Katarzyna Kurantowicz - co przełożyło się na trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej kobiet. Na zakończenie AMWL aż trzynastu studentów Politechniki Lubelskiej zdobyło medale w lekkiej atletyce: Denis Dados (srebrno na 300m), Dawid Dziewulski (brąz na 800m oraz 4x400m), Małgorzata Kozak (brąz na 1500m), Sergiel Dorian (brąz 4x400m), Jakub Kaproń (brąz 4x400m), Jacek Cyngot (brąz 4x400m), Aleksandra Kośmiej (złoto w skoku wzwyż), Magdalena Pawłasek (srebro w skoku wzwyż), Dominika Miś (brąz w skoku wzwyż), Szymon Saternus (złoto w skoku wzwyż), Jan Dutkiewicz (brąz w skoku w dal), Patrycja Kanadys (brąz w rzucie oszczepem) i Karol Kolasa (srebro w rzucie oszczepem). 

Pozostałe sukcesy na przestrzeni roku akademickiego 2018/2019 można znaleźć w artykułach: 
- Liczymy się w walce o zwycięstwo-I runda AMWL
- Brązowy medal futsalistów na AMWL
- Tuż za UMCS-trwają rozgrywki AMWL
- Piłkarze ręczni powracają na tron-AMWL

Składamy wielkie podziękowania i gratulacje dla wszystkich, którzy przyczynili się do kolejnego tak znakomitego pod względem sportowym roku akademickiego dla Politechniki Lubelskiej. 

Facebook

Partnerzy

Politechnika LubelskaKŚ AZS LublinUrząd Miasta LublinMinisterstwo Sportu