Piłkarze ręczni powracają na tron - AMWL
Maj
8
2019

Politechnika Lubelska Akademickim Mistrzem Województwa Lubelskiego 2018/2019 w piłce ręcznej mężczyzn. W spotkaniu finałowym pokonali Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i przerwali ich czteroletnią dominację w rozgrywkach!

Spotkanie finałowe zostało rozegrane 7 maja 2019 roku w hali Globus. Obrońca tytułu - UMCS Lublin musiał uznać wyższość Politechniki Lubelskiej, która zdobyła tytuł mistrzowski po siedmiu latach. W spotkaniu o trzecie miejsce lepsi okazali się reprezentanci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Zamościu. Tuż za podium rozgrywki zakończyli studenci Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

UMCS Lublin – Politechnika Lubelska 15:24 (7:11)
UMCS: Pawelczuk P. (3), Nowak S. (1), Brodziak J. (6), Muszyński C. (2), Bernat K. (2), Pałkiewicz K., Drozd M. (1), Chwiejczak M.
PL: Pawliszyn K., Włada D. (3), Sałach T. (3), Gałaszkiewicz P. (1), Urbaś B., Sobiesiak J. (1), Kołodziejczyk K., Świątek Sz., Łukasik H., Burek D. (2), Wielgus G., Makowski P. (4), Suski M. (5), Majewski O., Depta M. (2), Bochenko W. (3)

Gratulacje dla zawodników i Pani Trener Moniki Marzec! Już trzymamy kciuki za występ podczas turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej - Półfinał B, który odbędzie się w dniach 16-19 maja br. w Łodzi.

Źródło: AZS LublinFoto: Szymon Koszot