Legitymacja ISIC - AZS

KU AZS Politechniki Lubelskiej

 531-925-161

Brązowy medal futsalistów w AMWL
Styczeń
14
2019

Brązowy medal futsalistów w AMWL

Drużyna futsalu mężczyzn Politechniki Lubelskiej wywalczyła brązowe medale w rozgrywkach Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego 2018/2019.

Po zapewnieniu sobie awansu z grupy eliminacyjnej, w niedzielę 13 stycznia 2019 roku nasi zawodnicy wzięli udział w turnieju finałowym AMWL, rozgrywanym w hali Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Niestety nasz zespół w meczu półfinałowym - po bardzo wyrównanym i zaciętym meczu - minimalnie uległ (2:3) Uniwersytetowi Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Na szczeście Panowie szybko zapomnieli o tym niepowodzeniu i w meczu o trzecie miejsce - w takim samym stosunku - pokonali reprezentantów KUL Lublin, dzięki czemu stanęli na najniższym stopniu podium tegorocznych rozgrywek. Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie AZS Lublin.

Skład naszej reprezentacji: Adamczuk Paweł, Bańkowski Paweł, Borówka Marcin, Czajka Marcin, Gąska Bartłomiej, Janik Sebastian, Krawczyk Karol, Kubiś Cezary, Kulpa Bartłomiej, Makaruk Grzegorz, Marzęda Rafał, Pikul Dawid, Pruś Piotr, Snizhko Vladyslav, Stec Łukasz, Struk Dominik, Wankiewicz Jakub, Warsz Damian, Zdybel Michał. Trener Spólnicki Bożydar. Kierownik drużyny Kurys Andrzej.

Wynik ten oznacza oczywiście awans do turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn - Półfinał C, który w tym roku odbędzie się w dniach 24-27 stycznia 2019 roku w Lublinie, m.in. w naszej hali. Już teraz zapraszamy do kibicowania.

Klasyfikacja AMWL 2018/2019 w futsalu mężczyzn: 
1. UMCS Lublin
2. UP Lublin
3. Politechnika Lubelska
4. KUL Lublin

Facebook

Partnerzy

Politechnika LubelskaKŚ AZS LublinUrząd Miasta LublinMinisterstwo Sportu