Tuż za UMCS - trwają rozgrywki AMWL
Kwiecień
24
2019

Powiększona przewagą nad trzecią uczelnią i grad medali od początku drugiej rundy Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego 2018/2019 wywalczyli studenci Politechniki Lubelskiej.

Z niewielką stratą do UMCS Lublin kończyli zmagania reprezentanci Politechniki po pierwszej rundzie AMWL. Na początek roku kalendarzowego brązowy medal wywalczyli futsaliści. Następnie Klub Uczelniany AZS Politechniki Lubelskiej miał przyjemność zorganizować zawody w ergometrze wioślarskim. W drugiej rundzie rywalizowano na dystansie 1000m. Złoty medal dla Politechniki zdobył Jakub Kaproń w kat. lekka mężczyzn, a brązowy Karol Kolasa w wadze open. W klasyfikacji drużynowej mężczyzn Politechnika była trzecia.

Kolejne medale dorzucili pracownicy i studenci na turnieju par w brydżu sportowym - złoty medal Piotr Waniurski z Wojciechem Okuniewskim, a brązowy Jakub Gajewski z Tomaszem Krajką. W klasyfikacji drużynowej Politechnika odniosła pewne zwycięstwo. W trójboju siłowym po medale sięgnęli - Sylwia Strzępska w kat. 67kg wycisnęła srebro, a w klasyfikacji drużynowej kobiet Politechnika zajęła trzecie miejsce, natomiast pierwszy był Dawid Kozłowski w kat. 95kg. W turnieju drużynowym w tenisie stołowym kobiet Politechnika w składzie: Natalia Cięszczyk, Kinga Frąk, Barbara Kasprzycka, Aleksandra Kuba, Magda Palmi wywalczyła drugie miejsce. Złoty medal na turnieju indywidualnym w szachach błyskawicznych zdobył Ihnat Bohdanov, co później przełożyło się na drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach drużynowych w badmintonie kobiet i mężczyzn wwalczyli dla Politechniki: Magdalena Krop, Daria Gujska, Natalia Cięszczyk, Weronika Mileszczyk, Filip Kuranda, Szymon Adamczuk i Karol Rosiński. W pływaniu Adriana Osmulska zdobyła srebrny medal na 50m st. motylkowym oraz brązowy na 50m st. grzbietowym, Franciszek Kopczyński był drugi na 50m st. motylkowym, ponadto dwie sztafety męskie zdobyły medale: sztafeta 4 x 50m st. dowolnym srebro i sztafeta 4 x 50m st. zmiennym brąz. Politechnika Lubelska w klasyfikacji drużynowej wśród mężczyzn była druga.

Lista sukcesów w AMWL jest bardzo długa. Po złote medale w grach zespołowych sięgnęli siatkarze, a do tego srebrny medal wywalczyły siatkarki. Brązowe medale powędrowały na szyje koszykarek. W strzelectwie sportowym dwa pierwsze miejsca zajęli studenci Politechniki Lubelskiej - złoto dla Sebastiana Kulika i srebro dla Wojciecha Pachuty. W klasyfikacji drużynowej w strzelectwie Politechnika także na pierwszym miejscu. Do wspinaczki sportowej po wielu latach wróciła konkurencja bouldering, a zwycięstwo wraz z Michałem Ginsztem zapewnił sobie Konrad Janek studiujący na Politechnice Lubelskiej. Występy wspinaczy pozwoliły zająć drugie miejsce drużynowo.

Wszystkie wyżej wymienione sukcesy przekładają się na klasyfikacje generalną uczelni, gdzie Politechnika Lubelska na finiszu AMWL 2018/2019 zajmuje drugie miejsce. Trzeci Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie traci już ponad 55 punktów do Politechniki!