Liczymy się w walce o zwycięstwo - I runda AMWL
Grudzień
20
2018

Bardzo udany rok dla studentów Politechniki Lubelskiej, którzy w tegorocznych rozgrywkach Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego zajmują miejsce tuż za niepokonanym od lat Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Rok akademicki 2017/2018 Politechnika zakończyła po raz trzeci z rzędu na drugim miejscu! W bieżącej klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego zajmujemy drugie miejsce.

Na zawodach w trójboju siłowym kobiet srebrny medal wywalczyła Natalia Kufel w kat. 70kg, a Politechnika zajęła drugie miejsce w klasyfikacji uczelni. Po złoto sięgnął Rafał Ślęzak w strzelectwie sportowym - klasyfikacja mężczyzn, co dało trzecie miejsce Politechnice w klasyfikacji końcowej. Gabriela Korona wywalczyła trzeci medal w ergometrze wioślarskim (po zwycięstwie na Lubelskiej Uniwersjadzie i Ogólnopolskich Igrzyskach Studentów I Roku) wywalczyła brązowy medal w kat. lekka kobiet na Akademickich Mistrzostwach Woj. Lubelskiego. Na tym samych zawodach złoty medal w kat. lekka mężczyzn wywalczył Jakub Kaproń, dzięki temu Politechnika Lubelska w klasyfikacji uczelni u mężczyzn została sklasyfikowana na trzecim miejscu.

Kolejne medali dorzucili pływacy - Franciszek Kopczyński zdobył srebro na 100m st. motylkowym i brąz na 50m st. motylkowym. Również brązowy krążek wywalczył Przemysław Lis na 50m st. dowolnym, a sztafeta męska Politechniki zajęła drugie miejsce na 50m st. dowolnym i trzecie na 50m st. zmiennym. Powyższe sukcesy pływaków przełożyły się w klasyfikacji uczelni, gdzie Politechnika była druga. Turniej drużynowy w szachach to także sukces pracowników i studentów Politechniki Lubelskiej - akademickie wicemistrzostwo woj. Lubelskiego.

Na tydzień przed Świętami odbyły się jeszcze zawody w badmintonie i wielokrotnym wyciskaniu sztangi leżąc. Złoty medal w turnieju pań wywalczyła Daria Gujka, a brązowy medal w turnieju mężczyzn Filip Kuranda. Politechnika została sklasyfikowana na trzecim miejscu u kobiet i wygrała klasyfikacje uczelni u panów w badmintonie. Na wielokrotnym wyciskaniu sztangi leżąc studenci Politechniki Lubelskiej w klasyfikacji uczelni zajęli trzecie miejsce.

Na sam koniec warto wspomnieć, że w walce o medale pozostają reprezentanci futsalu mężczyzn (zapewnili już sobie awans na turniej Półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski), koszykówki kobiet i mężczyzn, piłki ręcznej mężczyzn oraz piłki siatkowej kobiet i mężczyzn.

Zapowiada się najlepszy rok w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego 2018/2019, a czy to wystarczy na dogonienie UMCS Lublin... - przekonamy się w czerwcu 2019 roku.