Kwietniowe sukcesy - AMWL
Kwiecień
23
2018

Za nami kwietniowe zmagania w ramach Akademickich Mistrzostw Woj. Lubelskiego 2017/2018 w kolarstwie górskim i piłce ręcznej mężczyzn. Klub Uczelniany AZS Politechniki Lubelskiej po raz kolejny zorganizował AMWL w kolarstwie górskim kobiet i mężczyzn nad Zalewem Zemborzyckim.

Bardzo udany start odnotowali nasi studenci, którzy zdominowali Akademickie Mistrzostwa Woj. Lubelskiego w kolarstwie górskim mężczyzn - wygrał Jan Baran, przed swoim kolegą z drużyny Jackiem Bednarzem. Natomiast na trzecim miejscu w wyścigu kobiet zameldowała się Aleksandra Dacka, także reprezentująca naszą uczelnie. W klasyfikacji drużynowej Panowie pewnie zwyciężyli, a Panie uplasowały się na drugim miejscu podium.

W rozgrywkach piłki ręcznej mężczyzn brązowy medal wywalczyli nasi szczypiorniści, którzy w meczu o trzecie miejsce w hali Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie pokonali gospodarzy. W rozgrywkach najlepszy okazał się UMCS Lublin, przed UM Lublin.