Legitymacja ISIC - AZS

KU AZS Politechniki Lubelskiej

 531-925-161

Złoto Politechniki Lubelskiej!
Czerwiec
11
2018

Złoto Politechniki Lubelskiej!

Politechnika Lubelska wywalczyła złoty medal w klasyfikacji Uczelni Technicznych podczas turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie - Finał! 

Prestiżowe zawody zorganizował Klub Uczelniany AZS Politechniki Lubelskiej w ramach obchodów 65-lat istnienia Politechniki Lubelskiej. To najlepszy wynik sekcji w historii rozgrywania nowej formuły Akademickich Mistrzostw Polski! Politechnika Lubelska wystąpiła w składzie: Mateusz Piątek, Kamil Dawid, Jan Wilk i Jakub Gozdur. Warto podkreślić, iż w klasyfikacji generalnej Politechnika także wypadła świetnie - zajęła bardzo wysokie piąte miejsce. 

- Wydaje mi się, że to bardzo dobry wynik. Niewiele zabrakło, żebyśmy grali o miejsca 1-4. Jednak to się nie udało. Zamiast tego wygraliśmy w tej drugiej grupie walczącej o pozycje 5-8. Dodatkowo wygraliśmy w rywalizacji Uczelni Technicznych. Jestem bardzo zadowolony. Jeśli chodzi o mój indywidualny występ, na pewno oceniam go na plus. Zwyciężyłem we wszystkich swoich spotkaniach i myślę, że to były mecze na dobrym poziomie – powiedział Mateusz Piątek w wywiadzie na stronie AZS Lublin

- Na pewno było ciężko. Wszystko jednak szło zgodnie z planem. Jestem zadowolony z turnieju i z tego, że wniosłem swój wkład w ten sukces. Graliśmy u siebie w Lublinie. Na mecze przychodzili moi znajomi, słychać było ich doping. To wsparcie na pewno też było ważne – skomentował Kamil Dawid na AZS Lublin

Trenerem sekcji tenisowej jest kol. Jakub Kańkowski. - Chciałbym serdecznie podziękować za nieocenioną pomoc podczas całego sezonu pracownikom Lubelskiego Klubu Tenisowego oraz przede wszystkim trenerowi Akademii Tenisa Pol-Sart Lublin Markowi Oratowskiemu, bez ich wsparcia nie udałoby się osiągnąć tego sukcesu - podsumował Prezes KU AZS PL. 

Film podsumowujący AMP w tenisie - Finał znajduje się na FB AZS Politechniki Lubelskiej

Facebook

Partnerzy

Politechnika LubelskaKŚ AZS LublinUrząd Miasta LublinMinisterstwo Sportu