Tenis na piątkę - srebro na AMP
Czerwiec
9
2019

Studenci Politechniki Lubelskiej wywalczyli srebrne medale podczas Akademickich Mistrzostwach Polski w tenisie mężczyzn!

Od trzech lat regularnie przywożą medale z AMP w tenisie. W 2019 roku powtórzyli sukces sprzed roku z Lublina, gdzie zajęli piąte miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn. Bardzo wysokie miejsce dało Politechnice Lubelskiej srebrny medal w klasyfikacji Uczelni Technicznych.

Mateusz Piątek, Kamil Dawid, Rafał Bednarczuk - w tym składzie drużyna przegrała tylko jedno spotkanie w całym turnieju, ulegając w ćwierćfinale Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie - późniejszemu finaliście turnieju. Studenci z Politechniki Lubelskiej zanotowali na początku zawodów dwa zwycięstwa i wygrali grupę oraz dwa kolejne w meczach o miejsca 5-8. Trenerem zespołu jest Jakub Kańkowski, a turniej finałowy AMP odbył się w dniach 6-9 czerwca 2019 roku w Łodzi.