Reprezentanci Politechniki zainaugurowali starty w AMP-ach
Styczeń
28
2019

Udanie rozpoczęli tegoroczną przygodę z Akademickimi Mistrzostwami Polski reprezentanci Politechniki Lubelskiej. Na turnieju AMP w futsalu mężczyzn - Półfinał C rozgrywanym w Lublinie, zajęli bardzo dobre szóste miejsce.

Rozgrywki w "grupie śmierci" rozpoczęli od pojedynku z odwiecznym rywalem Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Po zaciętym spotkaniu UMCS Lublin wygrał różnicą jednej bramki - spotkanie zakończyło się wynikiem 4:3. W swoim drugi meczu Politechnika Lubelska zagrała z Politechniką Rzeszowską. Choć do przerwy przegrywała 0:3, to po bardzo dobrej drugie połowie była blisko zwycięstwa. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 3:3, a awansie do ćwierćfinału decydowały - dodatkowo rozegrane rzuty karne. Piłkarze Politechniki Lubelskiej wytrzymali presję i wygrali w nich 3:1.

W ćwierćfinale spotkali się z Uniwersytetem Ekonomicznym z Krakowa. Zwycięzca tego meczu zapewniał sobie awans na turniej AMP w futsalu mężczyzn - Finał. Po dramatycznych bojach, w samej końcówce spotkania, przy wyniku remisowym to UEK Kraków ostatecznie strzelił tą decydującą bramkę (wynik końcowy meczu 2:1).

Ostatniego dnia zmagań zawodnicy Politechniki Lubelskiej rywalizowali o miejsca 5-8. Jedno spotkanie wygrali z PWSZ Nowy Sącz, natomiast w drugim musieli uznać wyższość - uznawanego za jednego z faworytów tego turnieju - Uniwersytetu Rzeszowskiego. Bardzo wymagający i stojący na wysokim poziomie turniej, Politechnika Lubelska zakończyła na szóstym miejscu.

Przypominamy, że Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu to jedne z najpopularnieszych i najliczniej obsadzonych zawodów zespołowych AMP. Składają się z trzech etapów, na początku rozgrywki wojewódzkie, potem strefowe i dopiero turniej finałowy.