Legitymacja ISIC - AZS

KU AZS Politechniki Lubelskiej

 531-925-161

Politechnika blisko zwycięstwa, debiut unihokeja w Lublinie
Wrzesień
19
2021

Politechnika blisko zwycięstwa, debiut unihokeja w Lublinie

UKS Błyskawica Niechanowo wygrała z AZS Politechniką Lubelską w pierwszym historycznym spotkaniu w Lublinie, rozgrywanym w ramach I Ligi mężczyzn unihokeja.

Zawodnicy AZS Politechniki Lubelskiej schodzili na dwie przerwy w meczu prowadząc jedną bramką. Po pierwszych dwudziestu minutach 3:2, a przed ostatnią przerwą 4:3. Ostatnie dwadzieścia minut to przewaga po stronie klubu UKS Błyskawica Niechanowo, który umiejętnie zmieniał tempo gry. Strzelił cztery bramki i wywiózł z Lublina zwycięstwo.

Dla AZS Politechniki Lubelskiej dwie bramki zdobył Patryk Jaskorski. Po jednej Jerzy Brzozowski, Jarosław Migas i grający trener AZS Politechniki Lubelskiej – Cezary Pietraszek.

– Najbardziej jestem zadowolony z naszego bramkarza – Łukasza Brylińskiego. Staraliśmy się mu pomoc w obronie, jak tylko mogliśmy. Czasem brakowało nam dwóch, czy trzech kroków. Dodatkowo złapaliśmy głupie kary. Należą się podziękowania i gratulacje przeciwnikom, którzy dzisiaj dużo lepiej od nas zagrali – mówił Pietraszek.

Najlepszym zawodnikiem spotkania po stronie AZS Politechniki Lubelskiej został wybrany bramkarz Łukasz Bryliński. Wybronił osiemnaście z dwudziestu pięciu strzałów.

– Broniło mi się całkiem dobrze, no niestety trochę zabrakło. Dobrze, że województwo lubelskie wróciło na tą mapę unihokeja. Z każdym meczem będziemy nabierać rozpędu i wierzę, że będzie tylko lepiej. Zapraszamy serdecznie kibiców na następne mecze i mogę obiecać, że pokażemy jeszcze lepszy unihokej i damy z siebie wszystko – zapowiedział Bryliński.

Następne domowe spotkanie zespół AZS Politechniki Lubelskiej rozegra 23 października z klubem Spartanie Opalenica.

 

Foto: Julia Dacka

Facebook

Partnerzy

Politechnika LubelskaUrząd Miasta LublinLottoLubelskie. Smakuj życieNeuroRehabMinisterstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i SportuAZS Lublin