Marcowy worek medali na AMWL
Marzec
25
2018

Reprezentanci Politechniki Lubelskiej bardzo udanie rozpoczęli druga rundę Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego 2017/2018.

W piątek 9 marca 2018 roku w Zamościu panie w składzie: Natalia Cięszczyk, Aleksandra Kuba i Magda Palmi stanęły na trzecim miejscu podium w turnieju drużynowym tenisa stołowego.

Dzień później medale w trójboju siłowym dla Politechniki zdobyli: Natalia Kufel w kategorii pow. 70 kg i kat. Wilksa oraz Dawid Kozłowski w kategorii pow. 95 kg.

Tego samego dnia medale w turnieju indywidualnym badmintona zdobyli: srebrny Kinga Stefańska i brązowy Daria Gujska oraz Wojciech Stańko. W klasyfikacji uczelni Politechnika zajęła pierwsze miejsce wśród kobiet i drugie miejsce wśród mężczyzn. Natomiast w niedzielę 11 marca odbył się turniej drużynowy w badmintonie, na którym Politechnika potwierdziła wysoką dyspozycję i wywalczyła srebrny medal. Uczelnię reprezentowali: Magdalena Krop, Kinga Stefańska, Daria Gujska, Natalia Cięszczyk, Karol Rosiński, Wojciech Stańko, Filip Kuranda oraz Robert Karpiński.

12 marca 2018 roku ostatnie spotkanie w ramach AMWL rozegrali siatkarze, którzy w meczu o pierwsze miejsce na własnej hali musieli uznać wyższość UMCS Lublin. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2 (25:22, 26:28, 8:15).

W kolejny weekend w dniu 17 marca 2018 r. Klub Uczelniany AZS PL był gospodarzem II rundy AWML w ergometrze wioślarskim kobiet i mężczyzn - dystans 1000m. Srebrne medale w klasyfikacji drużynowej zawodów oraz brązowe w klasyfikacji końcowej AMWL wywalczyła męska reprezentacja naszej Uczelni.

Dzień później 18 marca na 25-metrowym basenie AQUA Lublin rywalizowali pływacy. Dwa złote medale (Joanna Maciejewska - 100m klasyczny, Franciszek Kopczyński - 50m motylkowy), trzy srebrne medale (Przemysław Lis - 100m grzbietowy, Olaf Kurowski - 50m grzbietowy, Katarzyna Węgier - 50m grzbietowy) oraz siedem medali brązowych (Katarzyna Węgier - 100m grzbietowy, Franciszek Kopczyński - 100m zmienny, Przemysław Lis - 50m dowolny, Joanna Maciejewska - 50m klasyczny, Nazar Merkeshkin - 50m grzbietowy, sztafeta 4x50m zmienny mężczyzn, sztafeta 4x50m dowolny mężczyzn) to ich imponujący dorobek.

W sobotę 24 marca 2018 r. odbył się turniej drużynowy w szachach w ramach tegorocznych AMWL. Nasza drużyna potwierdziła dobrą dyspozycję kończąc turniej ze srebrnymi medalami na szyjach.

Natomiast już 25 marca w niedzielę na podium w zawodach we wspinaczce sportowej na trudność zameldowali się: na pierwszym miejscu Rafał Hałasa, a na drugim Mateusz Charycki. Dzięki tym indywidualnym wynikom zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej i ostatecznie triumfowali w całym cyklu AMWL.

W tym samym czasie toczyła się rywalizacja w strzelectwie sportowym - konkurencja pistolet. Najlepszy okazał się Rafał Ślęzak, który mógł cieszyć się z dwóch złotych medali - oprócz medalu indywidualnego, także z medalu w klasyfikacji drużynowej. Dzięki temu zwycięstwu nasza drużyna strzelecka wskoczyła na trzecie miejsce na podium klasyfikacji końcowej AWML.