Sukces Studentów I Roku
Listopad
14
2016

Lubelska Uniwersjada - Mistrzostwa Studentów I Roku odbyły się w dniach 4-6 listopada 2016 roku. Politechnika Lubelska zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej uczelni.

W roku akademickim 2016/2017 Lublin po raz kolejny był jednym z miast, w którym rozgrywane były eliminacje do VII Finału Ogólnopolskich Igrzysk Studentów I Roku, który odbywać się będzie w dniach 2-4 grudnia 2016 r. w Katowicach. Aż siedmiu naszych studentów zapewniło sobie awans na ogólnopolski finał.

Reprezentować nas i całe lubelski AZS będą:

• Jurek Klaudia (ergometr wioślarski)
  • Korzec Iwona (ergometr wioślarski)
  • Cyngot Jacek (biegi przełajowe + ergometr wioślarski)
  • Luchynskyi Vladyslav (biegi przełajowe + ergometr wioślarski)
  • Lipiec Dominik (tenis stołowy)
  • Kurowski Olaf (pływanie)
  • Kopczyński Franciszek (pływanie)

Ale po kolei - pierwszym ważnym odnotowania sukcesem było zajęcia trzeciego miejsca w rozgrywkach koszykówki mężczyzn. Drugie miejsce wywalczyli studenci startujący w siatkówce mężczyzn oraz panie w siatkówce kobiet.

Indywidualnie - zwycięstwo w biegach przełajowych odniósł Jacek Cyngot; w ergometrze wioślarskim Iwona Korzec (waga open) i Vladyslav Luchynskyi (waga open) oraz w pływaniu Olaf Kurowski (50m stylem grzbietowym). Drugie miejsca zajęli w pływaniu Franciszek Kopczyński (50m stylem motylkowym) oraz sztefeta 4x50m stylem dowolnym mężczyzn (Hawryluk, Fursa, Kurowski, Kopczyński). Trzecie miejsce wywalczyli w ergometrze wioślarskim: Klaudia Jurek (waga lekka) i Jacek Cyngot (waga lekka); w tenisie stołowym Dominik Lipiec; w pływaniu Joanna Maciejewska (50m stylem klasycznym), Franciszek Kopczyński (50m stylem dowolnym), Olaf Kurowski (50m stylem motylkowym) oraz sztafeta 4x50m stylem dowolnym kobiet (Butenko, Ryczek, Maciejewska, Wyłupek).

Serdecznie wszystkim gratulujemy i liczymy na wasze udane starty w zawodach Akademickich Mistrzostw Woj. Lubelskiego oraz Akademickich Mistrzostwach Polski :)