Gabriela Korona Mistrzynią Polski Pierszaków!
Grudzień
3
2018

Studentka pierwszego roku Politechniki Lubelskiej - Gabriela Korona wygrała zawody w ergometrze wioślarskim w kategorii lekkiej kobiet podczas IX Ogólnopolskiego Finału Igrzysk Studentów Pierwszego Roku, które odbyły się w dniach 30 listopada - 2 grudnia 2018 roku w Warszawie.

Gabriela Korona jako jedyna w tej kategorii uzyskała czas poniżej czterech minut - 3:54.1 wyprzedzając drugą Magdalena Szachnowską (UŚ Katowice) aż o siedem sekund! Trzecia była Katarzyna Smolarska (AWF Kraków).

AZS Lublin w klasyfikacji generalnej zajął szóste miejsce, wygrał AZS Warszawa.