Legitymacja ISIC - AZS

KU AZS Politechniki Lubelskiej

 531-925-161

Majowe sukcesy - AMWL
Maj
21
2018

Majowe sukcesy - AMWL

Za nami zmagania w miesiącu maju w ramach Akademickich Mistrzostw Woj. Lubelskiego 2017/2018 w lekkiej atletyce, siatkówce plażowej i tenisie ziemnym.

W środę 16 maja 2018 roku na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie odbyły się AMWL w lekkiej atletyce kobiet i mężczyzn. Medale indywidualne wywalczyli: złote - Alicja Wrona (300m), Magdalena Niewiadomska (skok wzwyż), Arkadiusz Czapki (rzut oszczepem), srebrne - Aleksandra Dacka (rzut oszczepem), Albert Dąbkowski (skok w dal), Damian Dąbkowski (skok wzwyż), brązowe - Iwona Korzec (rzut dyskiem), Martyna Wawrzyk (1500m). W klasyfikacjach drużynowych zarówno Panie, jak i Panowie sięgneli po srebrne medale.

W dniu 19 maja 2018 roku (sobota) nasi siatkarze rywalizowali na boiskach do siatkówki plażowej. W turnieju męskim zwycięstwo odniosła para Bartłomiej Malec i Jakub Czubiński, a najniższym stopniu podium stanęli Tobiasz Kaniewski i Szymon Seliga. Ponadto prawo do udziału w Półfinale Akademickich Mistrzostw Polski zapewniły sobie pary: Konstancja Ligienza i Katarzyna Bogdańska oraz Maciej Borris i Tomasz Polczyk. Panowie wygrali także klasyfikację drużynową.

Dzień później w niedzielę zakończyła się rywalizacja w tenisie ziemnym, zakończona bardzo miłym akcentem - zwycięstwem Kamila Dawida. Drużynowo Panowie wywalczyli srebrne medale, a do złota zabrakło zaledwie 0,5 punktu.

 

 

Facebook

Partnerzy

Politechnika LubelskaKŚ AZS LublinUrząd Miasta LublinMinisterstwo Sportu