Srebro Politechniki w koszykówce kobiet
Marzec
31
2017

W dniu 31 marca 2017 roku rozgrywany był ostatni, decydujący o 2 miejscu, mecz w rozgrywkach Jubileuszowej 10-edycji Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego 2016/2017 w koszykówce kobiet.

Mecz pomiędzy UM Lublin, a Politechniką Lubelską odbywał się w hali na ul. Chodźki. Politechnika miała drobną - 2 punktową - zaliczkę z pierwszego meczu.

Dziewczyny wyszły na parkiet mocno zmotywowane i już po pierwszej kwarcie objęły 3-punktowe prowadzenie. Po drugiej kwarcie przewaga wzrosła do 10 punktów i przez drugą połowę meczu utrzymywała się na tym poziomie. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 37:24 dla Naszych zawodniczek.

Jest to drugi z rzędu srebrny medal zdobyty przez podopieczne duetu trenerskiego - Jakuba Kańkowskiego i Sylwii Truchel (która jest także zawodniczką).

W rozgrywkach zwyciężył niepokonany UMCS Lublin.