Legitymacja ISIC - AZS

KU AZS Politechniki Lubelskiej

 531-925-161

Kolejne AMP-y zorganizowane przez Politechnikę!
Kwiecień
14
2019

Kolejne AMP-y zorganizowane przez Politechnikę!

Politechnika Lubelska była gospodarzem turnieju Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej mężczyzn - Półfinał C, który odbył się w dniach 11-14 kwietnia 2019 roku. W zawodach zwyciężył AGH Kraków. 

To kolejne AMP-y zorganizowane przez Politechnikę! Przypominamy, że Klub Uczelniany AZS Politechniki Lubelskiej w 2018 roku zorganizował Finał Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie kobiet i mężczyzn.

Na lubelskiej ziemi najlepsza okazała się Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Zeszłoroczni wicemistrzowie nie mieli sobie równych, wygrali wszystkie spotkania podczas turnieju. Przegrali łącznie tylko dwa sety – w dwóch meczach grupowych. W spotkaniu finałowym pokonali Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Najważniejsze spotkania odbywały się od ćwierćfinału do meczu o trzecie miejsce, które decydowało o tym kto uzyska awans na turniej finałowy AMP. Wśród faworytów wymieniana była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie. W meczu o trzecie miejsce PWSZ Krosno pokonało Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. 

Siatkarze Politechniki Lubelskiej trafili w ćwierćfinale na bardzo dobrze dysponowaną uczelnię WSIiZ Rzeszów. Po zaciętym spotkaniu to przyjezdni cieszyli się z wygranej (wynik spotkania 2:1). Ekipa z Rzeszowa doszła do finału i uległa drugi raz AGH Kraków (pierwszy raz w fazie grupowej). Politechnika Lubelska ostatecznie zajęła szóste miejsce. 

Foto: Organizatorzy

Facebook

Partnerzy

Politechnika LubelskaKŚ AZS LublinUrząd Miasta LublinMinisterstwo Sportu