Niesamowity Sierocki - skradł show na AMP w lekkiej atletyce
Maj
27
2019

Jeszcze dobrze nie rozkręciły się Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce, a Michał Sierocki w profesorski sposób wygrał bieg na 110 metrów przez płotki z wielokrotnym reprezentantem Polski - Damianem Czykierem. Brązowy medal w generalce wywalczyła także Alicja Wrona na 200 metrów.

Historia studenta Politechniki Lubelskiej - Michała Sierockiego jest niezwykła. Jak sam mówił: - Niewiele brakowało, że w ogóle bym nie wystartował, bo kilka dni temu doznałem kontuzji. Kilka godzin później stanął na starcie i wygrał. A po biegu nie krył radości: - Niesamowity wynik, nie spodziewałem się, że coś takiego może mieć miejsce! Czas Sierockiego to 13.65, który jest jego nowym rekordem życiowym i najlepszym czasem tegorocznym młodzieżowca w Europie!

Świetny występ zanotowała podczas AMP Alicja Wrona, która wywalczyła brązowy medal w generalce na 200m (co dało jej złoto w klasyfikacji Uczelni Technicznych) i dołożyła do tego jeszcze złoto na 400m w kl. UTE. Bardzo udanie zaprezentowała się także Aleksandra Szpetmańska, która zakwalifikowała się do finału rzutu młotem, zajmując ostatecznie ósme miejsce w generalce - co dało jej pierwsze miejsce w klasyfikacji Uczelni Technicznych.