Złoto i srebro dla Politechniki
Maj
9
2017

Bardzo udane starty zanotowali studenci Politechniki Lubelskiej na zawodach w trójboju siłowym, które odbył się w dniach 5-7 maja 2017 roku w Katowicach.

Dawid Kozłowski zdobył złoty medal w klasyfikacji Uczelni Technicznych, notując czwarty wynik w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostwach Polski w kategorii do 93 kg. Podium w klasyfikacji generalnej przegrał niestety minimalnie większą wagą ciała z Kamilem Warżała. Obaj uzyskali wynik w trójboju 675 kg, natomiast Dawid ważył nieco ponad pół kilo więcej od swojego rywala.

W Pucharze Zarządu Głównego AZS wystartowała Natalia Kufel, która wywalczyła srebrny medal w klasyfikacji generalnej (oraz srebrny w klasyfikacji Uczelni Technicznych) w kategorii do 72 kg. Wygrała Karolina Radgowska, a w całej imprezie wzięło udział aż 61 zawodniczek.