Legitymacja ISIC - AZS

KU AZS Politechniki Lubelskiej

 531-925-161

Politechnika Lubelska zdobywa brąz w tenisie
Czerwiec
12
2017

Politechnika Lubelska zdobywa brąz w tenisie

Kolejny sukces podczas Akademickich Mistrzostwa Polski notują studenci Politechniki Lubelskiej - tym razem w tenisie mężczyzn. Na Turnieju Finałowym AMP panowie sięgnęli po brązowe medale wśród Uczelni Technicznych. 

Zawody odbyły się w dniach 5-8 czerwca w Łodzi, a Politechnika Lubelska zaprezentowała się w składzie: Mateusz Piątek, Kamil Dawid i Jan Wilk. W decydującym meczu - o 9 miejsce w klasyfikacji generalnej i brązowy medal AMP wśród Uczelnie Technicznych - Politechnika Lubelska pokonała AGH Kraków. 

Znaczący udział w sukcesie miał Kamil Dawid, który rozegrał aż 16 meczów (wliczając w to również Turniej Półfinałowy AMP, który odbył się w Lublinie). Po zwycięskim deblu, to właśnie Kamil zazwyczaj wychodził na pierwszego singla i dawał wygraną Politechniki Lubelskiej. W trudnych momentach zawsze mógł liczyć na Mateusza Piątka (objętego szkoleniem Akademickiego Centrum Szkolenia Sportowego w Lublinie), który gdy już musiał wyjść na drugiego singla pieczętował zwycięstwo Politechnice Lubelskiej. Ogromne gratulacje dla chłopaków! 

Szczegółowe wyniki na stronie AMP

 

Facebook

Partnerzy

Politechnika LubelskaKŚ AZS LublinUrząd Miasta LublinMinisterstwo Sportu