Legitymacja ISIC - AZS

KU AZS Politechniki Lubelskiej

 531-925-161

Politechnika w Finale AMP!
Styczeń
30
2017

Politechnika w Finale AMP!

Ogromny sukces Naszych futsalistów, którzy po bardzo udanych turnieju Półfinałowym Akademickich Mistrzostw Polski strefy C w Lublinie, zapewnili sobie udział w Finale AMP! 

Politechnika Lubelska jako jedyna uczelnia z Lublina wywalczyła awans na turniej Finałowy Akademickich Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 23-26 lutego w Katowicach. W organizowanym, w minionym weekendzie, w Lublinie turnieju Półfinałowym AMP, Politechnika zajęła drugie miejsce, przegrywając tylko w meczu finałowym z Uniwersytetem Rzeszowskim. 

- Nie przypominam sobie tak wysokiego poziomu drużyn z Lublina - Politechnika Lubelska w szczególności nas zaskoczyła. Zaryzykuję stwierdzeniem, że był to jeden z najlepszych zespołów z jakimi się tutaj mierzyliśmy. Dysponuje zawodnikami z dużymi umiejętnościami piłkarskimi i widać, że jest to taka maszyna, gdzie wszystko zatrybiło - tak komplementował zespół prowadzony przez trenera Bożydara Spólnickiego, kapitan Uniwersytetu Ekonomicznego z Krakowa - Daniel Bukalski dla AZS Lublin (UEK Kraków przegrał spotkanie grupowe z Politechniką Lubelską, ale mimo tego również zapewnił sobie awans na turniej Finałowy AMP).

Nagrody indywidualne dla zawodników Politechniki Lubelskiej:
- Dawid Pikul (król strzelców)
- Adrian Parzyszek (najlepszy bramkarz)

Skład Politechniki Lubelskiej:
Łukasz Sosnowski, Mateusz Kalamon, Norbert Onuoha, Dominik Struk, Cezary Kubiś, Paweł Wysokiński, Dawid Pikul, Michał Rzążewski, Piotr Struski, Przemysław Ziętek, Tomasz Sekrecki, Radosław Jezierski, Patryk Świdziński, Adrian Parzyszek.
Trener: Bożydar Spólnicki, Kierownik: Andrzej Kurys.

Wyniki Politechniki Lubelskiej:
PL Lublin – UEK Kraków 4:1 (2:0) - faza grupowa
PWSZ Nowy Sącz – PL Lublin 1:5 (1:1) - faza grupowa
PL Lublin – AGH Kraków 2:2 (0:0) k. 3:2 - ćwierćfinał
AWF Kraków – PL Lublin 3:7 (1:3) - półfinał
PL Lublin – URz Rzeszów 3:4 (1:1) - finał

Facebook

Partnerzy

Politechnika LubelskaKŚ AZS LublinUrząd Miasta LublinMinisterstwo Sportu