KU AZS Politechniki Lubelskiej

531-925-161

Liga Mistrzów PL

POLITECHNIKA LUBELSKA OBRONIŁA PUCHAR LIGI MISTRZÓW PL ! - MAJ 2017

Politechnika Lubelska obroniła puchar Ligi Mistrzów Politechniki Lubelskiej. Była to już dziewiąta edycja najpopularniejszych rozgrywek z okazji Lubelskich Dni Kultury Studenckiej organizowanych przez Klub Uczelniany AZS Politechniki Lubelskiej.

Rozgrywki standardowo zostały podzielone na fazę eliminacyjną i finałową. Eliminacje były rozgrywane na nowej hali w Centrum Sportowym Politechniki Lubelskiej na przełomie marca i kwietnia 2017 roku. Turniej Finałowy odbył się na Orliku przy Zespole Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie, na którym wystartowało osiem najlepszych drużyn wyłonionych w turnieju eliminacyjnym. W meczu o 3 miejsce zespół PGR-owskie Twarze pokonał drużynę QQłeczki 5:0. Finał turnieju LMPL był spotkaniem ekipy Skurokopaczy z Politechniką Lubelską. Po zaciętej pierwszej połowie utrzymywał się wynik 1:0 dla obrońcy tytułu. W drugiej połowie Politechnika Lubelska strzeliła jeszcze dwie bramki i ostatecznie pewnie pokonała zespół Skurokopaczy 3:0. Gratulujemy drużynie prowadzonej przez Andrzeja Kurysa drugiego zwycięstwa w rozgrywkach Ligi Mistrzów Politechniki Lubelskiej!